ثبت‌نام در مداکس

فرم ثبت‌نام و دیگر فرم‌های مربوط به نمایشگاه مداِکس۲۰۱۹ از اینجا دریافت (دانلود) کنید.
 
 
 

محل برگزاری مداکس

استان اصفهان میزبان برگزاری اولین دوره نمایشگاه بین‌المللی هنرصنعت مد و لباس (مداِکس) است.
اطلاعات بیشتر در مورد محل برگزاری را از اینجا مطالعه نمایید.

حامیان مادی و معنوی

لیست حامیان مادی و معنوی مداِکس را از اینجا مشاهده کنید.
 
 
  

بازدیدکنندگان نمایشگاه

رویکرد ستاد برگزاری مداِکس جذب حداکثری بازدیدکننده متخصص و موثر است.
بر این اساس و با توجه به فرآیندهای تبلیغاتی پیش‌بینی شده، انتظار می‌رود حدود پانزده‌هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کنند.
اطلاعات بیشتر را از اینجا مطالعه کنید. 
 
 

مشارکت‌کنندگان

مشارکت‌کننده جایگاه کلیدی در موفقیت یک نمایشگاه ایفا می‌کنند. لذا حضور هدفمند و بهره‌برداری موثر از تمام قابلیت‌های نمایشگاه می‌توانند به توسعه کسب و کار مشارت‌کننده بیانجامد.
رمز موفقیت یک رویداد، نگاه تخصصی و کارشناسانه به آن است. زیرگروه‌های مجاز حضور در مداِکس را از اینجا ملاحظه کنید.

چرا مداکس ؟

نمایشگاه هنرصنعت مد و لباس با توجه به انتخاب زمان مناسب، مشارکت‌کننده تخصصی و بازدیدکننده‌گان علاقه‌مند به هنرِ مد و لباس و تبلیغات موثر می‌تواند بهترین انتخاب برای عرضه دستآوردهای فعالان این صنعت تاثیرگذار باشد.
 جهت شناخت بهتر این نمایشگاه مطالب این صفحه را مطالعه کنید.

نمایشگاه مداِکس ۲۰۱۹ در یک نگاه

نمایشگاه مداِکس عبارتست است از یک فضای اقتصادی استثنایی یا یک موقعیت اقتصادی ویژه و خارق‌العاده که در آن عرضه‌کنندگان و بازدیدکنندگان می‌توانند با فعالیت‌های سازمان یافته و هماهنگ به مبادله کالاها، خدمات و اطلاعات اقدام کنند.
نمایشگاه مداِکس محل تلاقی بازدیدکنندگان وعرضه‌کنندگان کالا و خدمات و نقطه تلاقی و همسوسازی عرضه و تقاضاست. مشارکت‌کنندگان در این نمایشگاه قادر خواهند بود در یک بازار رقابتی سالم، نوآوری‌ها، خلاقیت‌ها، ابتکارات و ماشین‌آلات خود را عرضه نمایند.
نمایشگاه مناسب‌ترین شرایط را برای انجام داد و ستد و یا برقراری ارتباط در آینده را مهیا نموده و هزینه جستجو جهت یافتن کالا و یا دسترسی به اطلاعات را کاهش می دهد.
لذا اصلی‌ترین نکات حائز اهمیت شرکت در یک نمایشگاه نقش ارتباطی و فضای رقابتی آن است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

توضیحات برای عکس ثبت نشده

صنعت مد

پیروی از مد و زیبایی‏‌خواهی و تنوع‌‏پسندی، ریشه در نهاد انسان دارد.
مد و مدگرایی پدیده‌ای است که کمابیش در میان همه‏‌ى اقشار جامعه وجود دارد. اما در این میان، جوانان و نوجوانان بیش از دیگران به «مد» اهمیت می‌دهند و «مدگرا» هستند. امروزه جوانان با گسترش وسایل ارتباط‌جمعی و فناوری‌های جدید رایانه‌ای، ارتباطات گسترده‌ای با جوامع و فرهنگ‌های گوناگون یافته‌اند و موقعیت آن‌ها در شناخت و فهم ارزش‌ها، باورها و انتخاب هنجارهای مطلوب، پیچیده‌تر و مشکل‌تر شده است.
با توجه به اهمیت روزافزون مد و تأثیر بسیار زیاد آن بر فرهنگ عمومی جامعه و همچنین اهتمام به عناصر مثبت و منفی مدگرایی، باید به تولید نوگرایی و زایش مداوم فرهنگی آن اندیشید و در عین پاسخگویی به نیازهای بشری درزمینهٔ پویایی، حقیقت‌جویی، زیباگرایی و کمال‌طلبی، می‌بایست به‌نحوی متقارن با تعلقات فرهنگی و هویتی به بهبود سلیقه در لباس، آرایش و سبک زندگی جامعه پرداخته شود.


صنعت مد ایران

وقتی از دنیای مد و فشن صحبت می‌شود، اکثر ما به اروپا و داستان برندهای اروپایی فکر می‌کنیم. اما تاریخچه مد در ایران شنیدنی است.
مدگرایی و مد در ایران از زمان قاجار و با سفر ایرانیان به غرب آغاز شد. در آن زمان درباریان با سفر به اروپا برای نخستین بار با پوشش‌های غربی آشنا شدند. همچنین دانشجویانی که برای ادامهٔ تحصیل به اروپا رفته بودند نیز دید متفاوتی پیدا کردند.
پیش از دورهٔ قاجار اطلاع از لباس‌های اروپایی در میان زنان ایرانی محدود بود. بیشتر اروپاییانی که به اصفهان (پایتخت صفویان) سر می‌زدند، سربازان و تاجرانی مرد بودند، لباس‌های زنان فقط در نقاشی‌هایی که نقاشان طراحی می‌کردند دیده می‌شد.
نقطهٔ شروع مدگرایی در ایران زمانی بود که همسر اول فتحعلی‌شاه طی یک مهمانی دربار با “الیزابت مک‌نیل” همسر “جان مک‌نیل” آشنا شد. الیزابت در آن مهمانی لباس ساتن سفید، تزئین شده با چین‌های توری و همچنین ردای قرمز ابریشمی بر تن داشت که مخالف با لباس‌ها و جواهرات باشکوه و پرزرق‌وبرق خانم‌های ایرانی بود. اما همین لباس ساده چشم همسر اول دربار ایران را گرفت و نقطه شروعی شد بر تغییر لباس زنان دربار قاجار. بعدها در سال ۱۸۵۰ میلادی، “لیدی شیل” با ملک‌جهان مادر ناصرالدین‌شاه دیدار کرد. در زمان سلطنت ناصرالدین‌شاه، به‌واسطهٔ نفوذ دخترش تاج‌السلطنه که تحصیل‌کردهٔ اروپا بود و از آزادی زنان ایران پشتیبانی می‌کرد، مد روز در سبک اروپایی به ایران وارد شد.
اندرونی در دوره ناصرالدین‌شاه مرکز مد ایران شمرده می‌شد. زنان شهری پیوسته چشم به آنجا داشتند تا آنچه از پوشش و آرایش تازه در آن به وجود می‌آید، مورد تقلید قرار دهند.
انیس‌الدوله سوگلی ناصرالدین‌شاه در طول سال‌های متمادی در مقام رئیس اندرونی تأثیر بسزایی روی سلیقه و آرایش زنان ایرانی داشت. او توانست آرایش‌های زمخت و سنگینی را که پیش از آن باب بود، با آرایش ملایم و مد روز اروپا جایگزین کند. او همچنین در تغییر پوشش زنان نقش مهمی داشت.
با آغاز دورهٔ پهلوی الگوسازی به اوج خود رسید.
پس از ورود ملکه افغانستان بدون حجاب به ایران و سفر رضاشاه به ترکیه و دیدار با آتاتورک و دیدن زنانی که بی‌حجاب بودند، وی تصمیم به ایجاد یک مدرنیزاسیون اجباری گرفت. گرچه جرقه‌های کشف حجاب در همان اواخر دورهٔ قاجار خورده بود اما این رضاشاه بود که دستور به کشف حجاب زنان داد. وی همچنین دستور داد مردان به‌جای لباس‌های سنتی لباسی بر تن کنند که شامل کت‌وشلوارهای غربی بود. همچنین مردان به‌جای کلاه شاپو، دستار و عمامه باید کلاه پهلوی بر سر می‌کردند، زنان نیز به‌جای روبنده، چادر و روسری می‌توانستند از کلاه‌فرنگی استفاده کنند، اما داشتن حجاب ممنوع بود...ادامه داستان مد در ایران را در بخش مقالات مطالعه کنید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

بازارهای هدف در مداکس ۹۷

+

پوشاک بانوان

+

کیف و کفش

+

آموزشگاه خیاطی

+

اکسسوری و تزیینات

+

پوشاک بچه گانه

+

پوشاک آقایان

+

جواهر و زیورآلات


+

پوشاک کودکان

د
+

اکسسوری زنانه


+

اکسسوری مردانه


+

آرایشگاه و لوازم آرایشی


+

استدیوهای عکاسی


;
توضیحات برای عکس ثبت نشده

حامیان نمایشگاه هنرصنعت مد و لباس (مداکس)

لوگو نورو وب
لوگو انجمن صنفی خیاطان اصفهان
لوگو سازمان صنعت و معدن اصفهان
لوگو کارگروه ساماندهی مد و لباس
لوگو نمایشگاه اصفهان
لوگو بناد ملی مد و لباس ایران
لوگو اتحادیه صنف نساجی اصفهان
لوگو هنروران دانش آرا
لوگو دانشگاه علمی و کاربردی جامعه اسلامی کارگران اصفهان
من و شهر
لوگو شرکت سهادانش نقش جهان
لوگو شرکت گراف