> article > پانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام طیور مشهد

غرفه سازی | پانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام طیور مشهد

به گزارش کانال تلگرام رسمی نمایشگاه مشهد آیین گشایش پانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام طیور خوراک دام و صنایع وابسته و نمایشگاه شیلات، آبزیان و دامپزشکی مشهد با حضور عبدالله حاتمیان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، علی رسولیان معاون اقتصادی استانداری خراسان رضوی، محمد رضا هاشمی فرماندار مشهد مقدس، علیرضا رفیعی پور ریاست سازمان دامپزشکی کشور، طاهره فیروزی دستیار وزیر جهاد کشاورزی، عباس ارباب خالص رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق، محمود سیادت رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان، آقای نونو بریتو معاون سابق وزیر کشاورزی و دامپروری پرتغال،آقای ریکاردو سانتوس مدیر عامل شرکت زوپان از کشور پرتغال، ضیاءالحق رحمانی رییس اتحادیه مرغداران ولایت هرات و جمعی از مقامات و مسئولین کشوری و استانی در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار گردید. نمایشگاه دام و طیور مشهد یکی از نمایشگاه های پرقدرت در ایران می باشد.


گراف
گراف
گراف

پیوند بین علم و صنعت در نمایشگاه دام و طیور مشهد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی در افتتاحیه نمایشگاه دام و طیور مشهد گفت: خوشبختانه ما امروز شاهد پیوند بین علم و صنعت در نمایشگاه بین المللی مشهد هستیم. علی رسولیان در گفتگو با خبرنگار ما افزود:تولیدکنندگان در این استان و کشور حرکت رو به‌جلویی دارند و تحریم‌ها نقشی در متوقف کردن و کند کردن روند این حرکت ندارد.رسولیان گفت: در خراسان رضوی علاوه بر اینکه ظرفیت تامین نیاز غذایی وجود دارد می‌توانیم تامین‌کننده بخشی از نیاز دام و طیور کشورهای همسایه نیز باشیم. در حاشیه نمایشگاه دام و طیور مشهد از وزارتخانه خواهشمندم به‌مدیران استانی اعتماد کند، وزارت جهاد کشاورزی باید اختیارات مربوط به‌ تامین نهاده‌های دامی و واردات محصولات را به‌ مدیران استانی تفویض کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی با تاکید بر تقویت زنجیره‌های تولید در بخش کشاورزی و دام و طیور، ادامه داد: در این استان زنجیره‌هایی ایجاد شده که باید تقویت شود و برگزاری این نمایشگاه نیز می‌تواند در فرایندهای تامین، توزیع و تولید دام و طیور و خوراک دام نقش مهمی ایفا کند.

گراف

گراف

نمایش توانمندی های علمی و فناوری دام و طیور در نمایشگاه بین المللی مشهد

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: نمایشگاه دام و طیور مشهد برپا شده نمایش توانمندیهای علمی و فناوری ایران در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی است. دکتر علیرضا رفیعی پور در مراسم گشایش نمایشگاه دام و طیور مشهد ، خوراک دام و تجهیزات وابسته در مشهد افزود: جنگ اقتصادی دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران مشکلات خود را دارد ولی فشار جنگ و تحریم گاهی باعث می‌شود به سمت خودکفایی و خوداکتفایی برویم. وی ادامه داد: وابستگیهایی در حوزه دامپزشکی وجود دارد لذا فعالان این حوزه باید خود را خودکفا کنند زیرا می بایست در حوزه اقتصاد کشاورزی و پشتیبانهای تولید در این بخش به خودکفایی برسیم. رئیس سازمان دامپزشکی همچنین گفت: مرزها برای صادرات فرصت آفرین هستند لذا دست اندرکاران این حوزه در استان‌های مرزی باید فرصتهای صادراتی را به عنوان الگوی اقتصادی از مسئولان مطالبه کنند.


حضور سروزیر ایالت سند پاکستان و کاشت درخت دوستی در نمایشگاه بین المللی مشهد

در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه دام و طیور مشهد مراد علی شاه سروزیر ایالت سند پاکستان به همراه محمد رضا کلایی شهردار مشهد، علی رسولیان معاون اقتصادی استاندار خراسان رضوی از این نمایشگاه بازدید کردند. در حاشیه این حضور درختی با هدف ایجاد دوستی و تعامل بیشتر در روابط بین المللی ایران و پاکستان توسط سروزیر ایالت سند پاکستان و محمد رضا کلایی شهردار مشهد و علی رسولیان معاون اقتصادی استاندار خراسان رضوی در نمایشگاه بین المللی مشهد کاشته شد. لازم به ذکر است نمایشگاه دام و طیور مشهد تا ۲۱ تیرماه جهت بازدید علاقمندان در نمایشگاه بین المللی مشهد دایر می‌باشد.


گراف
گراف
گراف